Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

List do rodziców

/List do rodziców
List do rodziców2018-08-22T15:10:06+02:00

List do rodziców

Szanowni Państwo!

Zaczyna się nowy rok szkolny. Dla naszych dzieci będzie to rok wytężonej pracy w szkole, ale również na licznych dodatkowych zajęciach – nauka języków obcych, szkoła muzyczna. Niejednokrotnie obserwujemy, jak nasze pociechy męczą się, przygotowując się do zajęć, sprawdzianów. Czas spędzony nad książkami wydłuża się, przez co dzieci staje się coraz bardziej zmęczone i znużone. Coraz mniej czasu mają na spotkania i zabawy z rówieśnikami.

Niejednokrotnie zastanawialiście się Państwo, jak możecie pomóc swojemu dziecku. Wiecie przecież, ze wiedza zdobyta pod presją czasu, dużym nakładem pracy, a niejednokrotnie pod przymusem jest krótkotrwała i ulotna.

Czy nauka dla Waszej pociechy może być przyjemnością? Odpowiedź brzmi: „tak”.  Wystarczy tylko, jeśli pamięć Państwa dziecka zostanie pobudzona przez odpowiedni zestaw ćwiczeń rozwijających umiejętności zapamiętywania   i wyobraźnię, która jest w procesie zapamiętywania najistotniejsza.

Miejscem, w którym Państwa dziecko może rozwijać swoją pamięć, wyobraźnię, wytrenować koncentrację uwagi i jej podzielność jest Szkoła Pamięci Wojakowskich (dalej zwana SPW).

SPW jest od wielu lat najbardziej renomowaną instytucją w Polsce, zajmującą się treningami pamięci i koncentracji uwagi. Udział w treningach SPW poprawia między innymi: pamięć krótkotrwałą i długotrwałą, koncentrację uwagi, kreatywność, selekcję oraz hierarchizację i strukturalizację zapamiętywanych treści. Nie bez znaczenia jest też wyostrzenie percepcji bodźców wzrokowych, słuchowych, taktylnych. Oprócz szeregu ćwiczeń wspomagających pamięć naturalną trenerzy SPW uczą specjalnych technik szybkiego zapamiętywania, zwanych  mnemotechnikami. Nabyte na treningach umiejętności pozwalają przyswajać wiedzę szybko i skutecznie. Przyśpieszona nauka to przede wszystkim sztuka maksymalnego wykorzystania potencjału każdego uczącego się. Jest to połączenie technik, metod oraz umiejętności, które pozwalają zrozumieć i przyswoić sobie szybciej nowe pojęcia dzięki lepszemu zapamiętywaniu. Metody treningowe SPW mają charakter autorski i są chronione prawnie.

SPW działa w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA. Będąc autoryzowanymi trenerami Szkoły Pamięci Wojakowskich chcielibyśmy zaprosić Państwa dziecko do uczestnictwa w treningach pamięci i koncentracji uwagi, które poprzez zabawę nauczą Państwa dziecko, w jaki sposób powinno wykorzystać czas poświęcony na naukę, aby proces przyswajania wiedzy był jak najbardziej efektywny.

Więcej informacji o SPW znajdziecie Państwo na stronie www.spw.pl.

Anna i Marek Zdebscy,  Autoryzowani Trenerzy SPW

List do rodziców (32,8 kB)