Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

Co wyróżnia nasze zajęcia?

/Co wyróżnia nasze zajęcia?
Co wyróżnia nasze zajęcia?2018-08-22T15:03:29+02:00

Co wyróżnia nasze zajęcia?

 

Jak wyglądają nasze zajęcia ?

   Warto na wstępie zaznaczyć, że kurs nie jest wykładem, lecz jest aktywnym treningiem, na którym przez cały czas rozwijamy pamięć, uwagę, wyobraźnię. To ćwiczenia połączone z dobrą zabawą, wspomagane poprzez nowoczesne multimedialne programy, prowadzone w małych grupach.

Program Szkoły Pamięci kładzie nacisk na wykształcenie umiejętności (prawidłowych nawyków w procesie przyswajania wiedzy) przydatnych w kolejnych etapach edukacyjnych zmagań naszych uczestników. Nie staramy się by nasi uczestnicy posiedli jakąś wiekszą wiedzę na temat rozwoju pamięci, czy też treningu pamięci. Ważniejsze w tym zakresie jest wyćwiczenie pamięci i koncentracji uwagi, niż wiedza o niej samej. Dlatego też nasz trening można porównać z treningiem sportowym, gdzie kładziony największy nacisk jest na ćwiczenia i osiąganie coraz to lepszych wyników.

Zajęcia prowadzone są autorską metodą Szkoły Pamięci Wojakowskich (5 rekordów pamięciowych Guinnessa). Szkolenie ma na celu zapoznanie z możliwościami naszego umysłu, poznaniem odpowiednich mnemotechnik wspomagających zapamiętywanie oraz wyćwiczenie odpowiednich nawyków przydatnych w procesie zapamiętywania.

Na samym początku każdego kursu przeprowadzamy test diagnozujący naturalne zdolności zapamiętywania uczestników. Wyniki testu pozwalają na monitorowanie postępów w trakcie trwania kursu oraz ocenę postępów. Dodatkowo w trakcice zajęć testujemy pamięć przestrzenną, wzrokową, słuchową, naturalną, logiczne myślenie. Na początkowych zajęciach sprawdzimy także szybkość czytania ze zrozumieniem.

 

Kładziemy nacisk na rzetelną pracę.

Sama obecność na zajęciach nie jest gwarancją powodzenia, niezbędne jest zaangażowanie i systematyczne wykonywanie ćwiczeń. Dlatego też stałym elementem zajęć są tzw. „prace domowe”. Nie martw – nie zajmie ona więcej niż 10 minut, a niektórym o wiele mniej!

Szkolenia odbywają się z zastosowaniem nowoczesnych środków audiowizualnych.

 Wielokrotnie podczas zajęć korzystamy z prezentacji czy też autorskich, nowoczesnych programów komputerowych. Udowodniono, że różnorodne zmysły odgrywają bardzo ważną rolę w zapamiętywaniu:

Uczymy się bowiem:

10% z tego, co czytamy

20% z tego, co słyszymy

30% z tego, co widzimy

50 % z tego, co widzimy i słyszymy

70% z tego, co mówimy

90% z tego, co mówimy i robimy

Nie damy się nudzić!

Nasze zajęcia mają dynamiczny i różnorodny charakter. Nie potrzeba nawet przerwy, nie zauważysz, że czas na kursie właśnie minął. Ćwiczenia na rozwój pamięci są przeplatane ćwiczeniami na koncentrację uwagi, spostrzegawczość, wyobraźnię;  wprowadzamy rózwnież elementy szybkiego czytania.

„Nauka jest najbardziej efektywna, kiedy sprawia radość.” P. Kline.                                                               Aby jeszcze mocniej zmotywować naszych uczestników do osiągania wyników wielokrotnie przeprowadzamy szereg konkursów. Oczywiście przewidzieliśmy także nagrody 🙂

Dla rodziców organizujemy również spotkanie w trakcie kursu. Przekazujemy informację o wynikach ich dzieci. Często jest ono także połączone z otwartą  lekcją  pokazową – każdy może zaprosić znajomyc,h aby mogli przekonać się, jak wyglądają zajęcia. A dzieci mają okazję pochwalić się swoimi nowymi umiejętnościami, co często na innych robi duże wrażenie.

Uczestnicy z najlepszymi wynikami w zapamiętywaniu mają szansę uczestniczyć w Mistrzostwach Polski organizowanych przez SPW lub innych mistrzostwach.

Cały kurs kończy się uroczystym wręczeniem Certyfikatów,  dypolmów za szczególne osiągnięcia oraz sympatycznych niespodzianek.

 

                                            Zapraszamy do „Szkoły Pamięci Wojakowskich” !!!