Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

Tony Buzan i mapy myśli

//Tony Buzan i mapy myśli

Tony Buzan i mapy myśli

2018-08-22T14:56:03+02:0022 sierpnia 2018|

Tony Buzan i mapy myśli

W dniach 15-16 maja b.r. uczestniczyłam w 2-dniowym Certyfikowanym Szkoleniu dla Promotorów i Instruktorów Technik Efektywnego Uczenia prowadzonym przez  profesora Tony’ego Buzana.

Tony Buzan po raz pierwszy przyjechał do Polski i osobiście poprowadził certyfikowane szkolenie dla zaproszonych nauczycieli, trenerów sportowych, coachów, ambasadorów przedsiębiorczości z całego kraju.  Poznaliśmy sekrety skutecznego działania z zastosowaniem techniki Mind Mappingu i po szkoleniu uzyskaliśmy certyfikaty uprawniające do pracy w charakterze trenerów technik efektywnego uczenia się.

 

Uczestnicy szkolenia zdobyli nowe umiejętności, które pomogły im lepiej wykorzystywać nieograniczoną moc swojego umysłu. Dowiedzieli się w szczególności:

  • jak się uczyć, żeby nauka była przyjemna i łatwa w zapamiętywaniu
  • jak rozwijać kreatywność i innowacyjność
  • jakie techniki stosować, żeby szybko czytać i więcej pamiętać
  • jak zastosować mapy myśli przy planowaniu i zarządzaniu
  • jak korzystać z map myśli w wystąpieniach publicznych.

Dla mnie większość tych elementów nie była niczym nowym, ale bardzo się cieszę, że miałam zaszczyt być szkolona przez T. Buzana, niekwestionowany autorytet w dziedzinie map myśli, szybkiego czytania i mnemotechnik, twórca corocznych Mistrzostw  Świata w Zapamiętywaniu.

Profesor Tony Buzan na szkoleniu zarażał swoim optymizmem i kreatywnością,  przypominając uczestnikom, że nauka powinna być przyjemną zabawą.

Szkolenie dla trenerów stanowiło istotny element dużego projektu realizowanego przez T. Buzana i jego ekipę na całym świecie zatytułowanego „Butterfly Universe Project”. Dobrze się stało, że Polska została nim objęta. Projekt „Butterfly Universe” zainaugurowany w Polsce w maju tego roku to szereg spotkań z przedstawicielami świata nauki, władz oświatowych, a także ze studentami i uczniami w kilku miastach kraju (głównie Kraków, Warszawa, Wieliczka).